A 2013-as év után a 2014-et is komoly eséssel zárta a MOL árfolyama. Az INA-val kapcsolatos események behálózták a teljes évet, sõt decemberben sem maradtunk fejlemények nélkül. Az aktuális szál egészen 2009-ig nyúlik vissza, amikor Horvátország szerzõdésben vállalta az INA veszteséges gáz üzletágának a kivásárlását, ennek azonban azóta sem tett eleget. Az üggyel a MOL a Beruházási Viták Rendezésének Nemzetközi Központját kereste fel, így nemzetközi bíróság dönthetett a vitás kérdésrõl. Washingtonban a MOL javára döntöttek elsõ körben, de valószínûleg lesz még folytatás. A jelenlegi horvát vezetés azért nem vállalná a szerzõdésben foglaltakat, mert azt még a korábbi Sanader kormánnyal kötette a MOL, amely a feltételezéseik alapján gyanús körülmények között történt. A pozitív fejlemények ellenére némi visszaeséssel zárta a MOL részvényárfolyam a decemberi hónapot.
Technikai oldal
Mi történt? Az esõ trendet követõen kialakult oldalazó mozgás decemberben is érvényben maradt, a fals letörés ellenére is. A letörési próbálkozás után hamar visszatért az oldalazó sávba a MOL árfolyam, ám ennek ellenére 2.52%-os gyengüléssel zárta a december hónapot. Összességében 2013 után a 2014-es év is az áresés jegyében telt a MOL árfolyamára vonatkozóan: 22.98%-ot veszítettek értékükbõl a MOL részvényei.
Mi várható? Eséssel indította a 2015-ös évet a MOL árfolyam is, egészen a 11220-as támaszzónáig szúrt le a hazai blue chip árazása, így a sáv aljáról indulhat meg az idei kereskedés. Az RSI már igen közel került a túladott zónához, de még továbbra is lefelé tart és a Stochastic is lefordult az év eleji eséskor. Amennyiben a lilával jelölt sávalj mégis megtartja az árfolyamot, akkor célár a sávtetõ. Ha ezt is törné, elõször kezeljük fenntartásokkal a kitöréseket, ugyanis chartszimmetria is kialakulhat.